Martin Mach

foto_DSC5871Jmenuji se Martin Mach a narodil jsem se dva měsíce před okupací naší země „spřátelenými armádami“. Před vstupem do komunální politiky jsem pracoval v soukromém sektoru jako specialista v IT a telekomunikačních technologiích. Na jaře 2006 jsem vstoupil do SZ, neboť jsem už nevydržel se na politiku na celostátní i komunální úrovni dívat jen v roli občasného voliče a cítil jsem potřebu aktivně situaci změnit. To se nám v roce 2006 skutečně povedlo, ve Mšeně jsme sice těsně, ale vyhráli volby. Narušili jsme tradiční mocenská schémata a nastartovali zcela jiný styl práce. Zdá se, že to voliči oceňují, neboť jsme od té doby vyhráli ještě dvoje volby, ty poslední se ziskem 46 procent hlasů (naposledy ve sdružení s nezávislými kandidáty). Páteří naší kandidátky ve Mšeně jsou aktivní členové různých spolků (zejména Sokola) a učitelé. Funkci starosty zastávám dvanáctým rokem.

Vzdělání

Vysoká škola ekonomická v Praze, obor Matematické modelování v ekonomii, 1991.

V závěru studia na VŠ jsem měl možnost zažít úžasný rok 1989, kdy jsem byl jedním z předáků studentské okupační stávky na fakultě, i celé VŠ. Z těchto let pocházejí mé první politické zkušenosti, pomáhal jsem zakládat několik buněk Občanského fóra v Praze, vyhánět politické organizace z akademické půdy a byl jsem také členem Akademického senátu VŠE.

Pracovní zkušenosti

Práce v neziskovém sektoru

Politická příslušnost

Od jara 2006 až dosud člen Strany zelených, zakládající člen mělnické organizace. Považuji se za liberála s výrazným vztahem k životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji.

Co mám rád

lez5Kromě své rodiny zejména pohyb a přírodu. Sportuji od mala a bez pohybu neumím žít. Nejraději mám pohyb v přírodě – lezení po skalách a horách, běh na lyžích (i bez nich) a skitouring; voda a kolo. Rád jsem hrával i ragby (v juniorském věku) a hrál volejbal a tenis (donedávna), ale má kolena jsou již proti … Nyní se věnuji dětem v Sokole, vedu dětský lezecký oddíl a úspěšně se také věnujeme Zálesáckému závodu zdatnosti. V rámci Sokola Mšeno jsem pomáhal založit a jsem jedním z pořadatelů několika závodů pro veřejnost – Kokořínský triatlon, Běh Debří, Běh naděje, Mšenská desítka, Běh Boudeckou roklí.

O dovolených se také s rodinou a přáteli věnujeme několik let mému projektu „Okolo ČSR“ - obcházíme po hranici bývalé Československo (pěšky, na běžkách, na kole či na kanoi), díky čemuž, myslím, znám naši zemi velmi dobře.

Samozřejmě mám rád i knihy a jiné formy kultury (zejména film a hudbu), ale při stávající profesi a třech puberťácích je času velmi málo.

Rodinný stav

Jazyky

Úspěchy

osobní

sportovní

politické

pracovní

Kontaktujte mě

Máte dotaz či připomínku? Nebojte se a zeptejte se mě.