Zelení vysílají do Senátu další osobnosti z lokálních hnutí

Strana zelených na tiskové konferenci představila své kandidáty a kandidátky do Senátu. Jsou mezi nimi výrazné osobnosti, které jsou známé jak z komunální politiky, tak občanského sektoru.

Zelení vysílají do Senátu další osobnosti z lokálních hnutí

V Ústí nad Labem bude kandidovat podnikatel a politik Martin Hausenblas, na Praze 10 bude obhajovat svůj mandát radní Ivana Cabrnochová, v Praze 11 bude o senátorské křeslo bojovat Ladislav Kos, v Českém Krumlově vysokoškolský pedagog Pavel Himl, v Karlových Varech sportovkyně Věra Ježková, na Mělnicku starosta Mšena Martin Mach, v Novém Jičíně politik a ornitolog Petr Orel a v Jihlavě náměstek primátora Milan Kolář. Všech osm kandidátů o víkendu schválila Republiková rada.

Slíbil jsem na sjezdu před dvěma měsíci spolupráci zelených s místními hnutími a tady je: máme společné senátní kandidáty s hnutím PRO kraj! Martina Hausenblase v Ústí nad Labem, s Hnutím pro Prahu 11 Ladislava Kose na pražském Jižním Městě nebo s Forem Jihlava Milana Koláře na Vysočině. Jsou to lidé, kteří mají politickou zkušenost: Hausenblas byl náměstkem ústeckého primátora, Kos místostarostou Prahy 11, Kolář je dosud náměstkem jihlavského primátora. Vědí co a vědí jak, takové lidi Senát potřebuje. Vedle nich ale zelení navrhli na senátory i vlastní osobnosti a získali pro ně podporu další stran: současnou senátorku SZ Ivanu Cabrnochovou na Praze 10 (spolu s ČSSD), Petra Orla v Novém Jičíně (spolu s KDU-ČSL) a nominovali i dva vlastní kandidáty v těžkých obvodech samostatně: historika Pavla Himla v Českém Krumlově, starostu Mšena Martina Macha ale také kontrolorku evropských dotací v oblasti životního prostředí Věru Ježkovou. Vlastní senátorský klub zelených se po podzimních volbách stane skutečností,” uvádí Matěj Stropnický, předseda SZ.

Rád bych využil svých dlouholetých zkušeností z regionální politiky a přispěl ke zkvalitnění legislativního procesu v parlamentu a k větší stabilitě tuzemského právního prostředí. Pokud získám mandát, rád bych prosadil daňové asignace pro neziskový sektor, podobně jako je to mu na Slovensku i v jiných okolních zemích,” uvádí Martin Mach.

Strana zelených je v Parlamentu zastoupena šesti senátory. Jsou jimi: bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová, whistleblower Libor Michálek, advokát Václav Láska (SZ), radní Prahy 10 Ivana Cabrnochová (SZ), někdejší zástupkyně ombudsmana Jitka Seitlová a bývalý rektor UK Václav Hampl.

-SZ-

Kontaktujte mě

Máte dotaz či připomínku? Nebojte se a zeptejte se mě.