Nové zdravotní středisko

Nové zdravotní středisko ve Mšeně zahajuje provoz. Obnovena bude i praxe dětského lékaře.

   Včera přijeli do Mšena hejtman Petera a předseda Poslanecké sněmovny Hamáček, aby si prohlédli nově otevírané městské zdravotní středisko. Zajímala je hlavně ordinace pediatra, kterou bude na hejtmanovu žádost zajišťovat kolínská krajská nemocnice. Mšeno tak bude mít po téměř dvou letech opět zajištěnu službu dětského lékaře. Ordinovat začne 10.10..

NUM_6727 (1)NUM_6749 (1)

 

 

 

   Do nového střediska se postupně stěhují i ostatní lékaři a časem se sem přesune také lékárna. Město před časem koupilo historický dům na náměstí a nákladnou a náročnou rekonstrukcí jej přestavělo na Lékařský dům. Po přestěhování všech provozoven bude možno přikročit k demolici dvou objektů starého zdravotního střediska, které byly kdysi postaveny v "akci Z". Svým stavebně-technickým stavem již dávno neodpovídaly požadavkům 21. století.

NUM_6780 (1)

 

 

  

   Zajistit dostupnost zdravotních služeb na venkově je stále náročnější. Problémy s nedostatkem pediatrů i dentistů čekají v nejbližších letech i další okolní města menší i střední velikosti, až ti stávající odejdou do penze. Příčinou je dle mého názoru špatně nastavený systém vzdělávání dětských lékařů a možná i způsob hrazení péče pojišťovnami. Je na čase to změnit - nelze dopustit stav, že lékaři budou jen v okresních městech.

Kontaktujte mě

Máte dotaz či připomínku? Nebojte se a zeptejte se mě.